Nabídka služeb‎ > ‎

Účinky masáží

                                        REFLEXNÍ MASÁŽE


  
Je metoda využívající reflexní body a reflexní plošky převážně na chodidlech, na které se působí tlakem. Tyto reflexní plošky mají přímou souvislost s jednotlivými tělesnými orgány. Takovýmto působením lze diagnostikovat i ty nejskrytější příčiny nemocí, které jsou ukryté v lidském těle, a zároveň správnou stimulací možno napomoci dostat tělo do původní přirozené harmonie. Teoretickými znalostmi a praktickými zkušenostmi touto oblíbenou a relativně jednoduchou metodou lze dosáhnout velmi účinné a mnohdy i rychlé pomoci.            REKONDIČNÍ, REGENERAČNÍ, RELAXAČNÍ MASÁŽE


   Cílem masáží je ulevit napětí ve svalech, odstranit únavu  a  obnovit tok  energie.   Masáž působí   na   krevní   oběh  a  přispívá k roztažení cév. Stimulace nervů a krevního oběhu ovlivňuje i vnitřní orgány. Prostřednictvím lymfatického  systému  odstraňuje z těla odpadní látky a jedy. Při bolesti svalů napomáhá páteři a s ní spojeným svalům ke správnému držení těla. Zbavíme-li se svalového napětí, cítíme se lehčí, přirozeněji a sebejistěji. Kromě fyziologického účinku má masáž i velký psychologický vliv.
                       BIOSTUMUL - léčba světlem


Biostimul® je značka nové generace ekologicky šetrných systémů světelné terapie, které jako první na světě využívají k léčebným i preventivním účelům moderní metodu progresivní fototerapie FOTONYX s klinicky prokázaným analgetickým (působícím proti bolesti), protizánětlivým a biostimulačním (působícím regeneračně) efektem.

Aplikace FOTONYXu – neinvazivní plošná terapie energií červeného vysoce polarizovaného světla – vykazuje efektivitu laseroterapie při zachování aplikační jednoduchosti biolamp, díky čemuž dosahuje naprosto převratnou účinnost u nejširšího spektra zdravotních obtíží. Terapii lze díky její aplikační jednoduchosti a absenci vedlejších účinků bez obav kombinovat se stávajícími léčebnými metodami. Výsledky se obvykle dostavují již po několika dnech, v některých případech však již po jednom použití (např. při terapii bolesti).


Širokospektrálně působící Biostimul je účinný zejména při terapii potíží pohybového ústrojí, kožních (dermatologických) obtíží, stomatologických obtíží, postižení sliznice dutiny ústní a nosní, gynekologických potíží, potíží v období těhotenství a po porodu, potíží oběhového systému, hojení ran, bolestivých stavů, reflexní terapii tzv. civilizačních potíží (alergie, cukrovka, imunita, prostata, poruchy erekce, poruchy spánku apod.) nebo třeba i při běžném nachlazení či chřipce apod. Jeho účinnost však není omezena jen na lidský organismus, je stejně efektivní i v případě léčby domácích zvířecích mazlíčků nebo třeba pokojových rostlin

V medicíně nachází Biostimul nejčastěji uplatnění v těchto lékařských ordinacích: dermatologie, ortopedie, traumatologie, interna, rehabilitace, gerontologie, balneologie, gynekologie a porodnictví, chirurgie, plastická a estetická chirurgie, ORL, praktická a dětská medicína, sportovní medicína, kosmetologie. Velké oblibě se tato metoda v poslední době těší i v ordinacích veterinářů.


Hlavní přednosti terapie osobním Biostimulem:


 • využití moderní metody FOTONYX, které umožňuje:
   a) vyšší účinnost u širokého spektra obtíží s rychle viditelnými výsledky, což umožňuje využití efektivnějšího q-monochromatického světla, u kterého je stejně jako u léčebných laserů vyloučeno vzájemné protipůsobení jednotlivých částí světelného spektra (barev) polychromatického (bílého / žlutého) světla klasických biolamp

   b) na rozdíl od starších typů diodových přístrojů používat jeden přístroj pro povrchové (např. kožní problémy) i hloubkové (např. bolesti kloubů) indikace, a to díky efektivní hloubce průniku 4,5 cm,

   c) univerzální aplikaci Biostimulu, neboť se jedná o tzv. studené světlo (tj. neprohřívá, tak jako klasické biolampy), což je terapeuticky zvláště významné např. při léčbě zánětů.


 • bezpečné používání bez vedlejších účinků a rizika předávkování

LÉČEBNÉ ÚČINKY:

- aktivace samoléčebných procesů v organismu
- posílení imunitního systému
- úprava metabolismu
- urychlení regenerace buněk a tkání, potlačení nebo vymizení bolesti
- snižení spotřeby léků a zmírnění jejich nežádoucích účinků


HLAVNÍ OBLAST  VYUŽITÍ:

Afty, akné, dermatitidy,ekzémy, dětské atopické ekzémy, celulitida, plísnové onemocnění, kožní alergie, bradavice, vředy, opary, lupénka, jizvy, prevence strií, omlazení vzhledu stárnoucí pleti, regenerace pokožky, prevence tvorby vrásek, potlačení nadměrného vypadávání vlasů, prochladnutí, proleženiny, bércové vředy, artróza kloubů, artritida malých a velkých kloubů, bolesti zad, revma, zánět šlach a svalů, vymknutí, zhmoždění a natrhnutí šlach a svalů, povrchové poranění v oblasti genitálii, zánět vnějších rodidel, lepší vstřebávání hematomů, urychlení hojení nastřižené hráze po porodu, rány po císařském řezu, hojení popraskaných prsních bradavek pri kojení, po vytržení zubu nebo plnění kořenového kanálku.
                        HORKÉ LÁVOVÉ KAMENY

Základem této unikátní masáže je použití speciálních masážních hmatů, které ve spojení s horkými lávovými kameny a aromatickým olejem mají vysoký terapeutický a relaxační učinek. Kombinace tepla, dotyku a vůně ji řadí právem mezi KRÁLOVNY masáží a pro klienta se stává nezapomenutelným zážitkem.

Lávové kameny se přikládají na tělo, kde uvolňují důležitá energetická centra a zajišťují tak rozproudění energie v těle. Vysoký účinek masáže navíc umocňují magnetické vlastnosti používaných kamenů, které mají silnou energetickou vibraci a obsahují velké množství železa.  Jsou zahřáté na teplotu 50 – 60°C. Uvolňováním kovových iontů přispívá k urychlení regenerace tkání a rychlému odstraňování bloků na meridiánech. Teplo sálající z kamenů ohřívá pokožku, která díky tomu lépe vstřebává léčivé oleje a zároveň uvolňuje svalstvo, takže masér může pracovat s hlubšími vrstvami tkáně. Tato masáž účinně bojuje zejména s bolestmi hlavy, šíje, zad a páteře.

Přínos masáže lávovými kameny

 • stimulace krevního oběhu a lymfatického systému
 • hluboce relaxuje a harmonizuje organismus
 • prohřátí celého těla
 • posiluje paměť a zlepšuje koncetraci
 • napomáhá detoxikaci organismu
 • vyrovnává energii v těle

Masáž by se neměla provádět při zvýšené citlivosti na teplo, vysokém krevním tlaku, křečových žilách, infekčních a kožních onemocněních, zánětech a těhotenství.
                                          MEDOVÁ MASÁŽ

Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla a ty potom „vyplavou „ na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. Odstraňuje usazeniny, všechny jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. Jsou z těla pohybem ruky doslova vysávány.

Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení, silně oživuje celý organismus. Medová masáž působí až do hloubky tkání. Je vhodná při kloubních chorobách, jako je revmatismus nebo artroza.

Medová masáž není relaxační, je detoxikační a tudíž ne každý vydrží všechny  fáze. Po nanesení medu na záda dojde ke ke vstřebání medu do pokožky a následnému vylučování medu s toxiny na povrch těla. Med se mění v bílou až šedou hmotu, kterou z těla omyjeme. Podle potřeby, stavu a pocitu klienta lze med nanést 2x- 3x během jedné masáže.

                                                   BAŇKOVÁNÍ


Účinky: mechanické - když se tělo prokrví a uvol

              reflexní - ovlivňující vnitřní orgány

              probuzení lymfatického systému - z těla se po další dny odplaví velké množství škodlivin

Délka procedury je individuální. Lidé se po proceduře cítí lehčí, pružnější a plni energie. Někteří označují tuto metodu za bolestivou, jiní pociťují pouze příjemný tah kůže. Záleží to na práhu bolesti, který má každý člověk nastaven jinak. Nepříjemným doprovodným efektem baňkování je popraskání drobných cévek. Zhruba do tří dnů se tyto 'modřiny' z těla ztratí.

 


                            REFLEXNÍ TERAPIE LYMFY

Lymfatický (nebo také mízní) systém se podobá krevnímu oběhu. Je důležitou součástí imunitního systému. Po celém těle sbírá a shromažďuje škodliviny a odpadní a toxické látky a odvádí je z těla ven. Děje se to tak, že lymfatické kapiláry nasávají v tělní tkání zplodiny a odvádí je lymfatickými cestami (lymf. cévy, lymf. uzliny) do krevního oběhu a následně do ledvin, aby byly vyloučeny z těla ven.

Nadměrné zatížení lymfatického systému se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním nohou, především v oblasti kotníků, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním. Dlouhodobé přetížení tohoto systému vede, spolu s dalšími faktory, ke vzniku nádorových onemocnění.

Lymfatická masáž podporuje pohyb lymfy a tím i přepravu látek v ní obsažených (buněčných zbytků, tkáňových bílkovin, mastných kyselin, vody apod.), urychlí čištění organismu a pomůže mu zbavit se škodlivin a vyloučit je z těla ven .

Lymfatická masáž odlehčí organismu zatíženému nemocí, přemírou škodlivin či nadměrnou psychickou či fyzickou zátěží a nastartuje nebo podpoří fungování vlastního imunitního systému těla. Pohyb a odtok lymfy může způsobit i rozpouštění psychických bloků. Opakovaná lymfodrenáž je nezbytnou součástí léčby onkologických onemocnění.                                          DORNOVA METODA

Jedná se o šetrné ošetření obratlů, kloubů a zad. Může být použita k léčení onemocnění, která přímo nebo nepřímo souvisejí s páteří (problémové oblasti -kratší noha, pánevní oblast, kyčelní klouby, kolena, kotníky, ramena).                                                                                                                          Pracuje se s klientem jak ve stoji, vsedě i v leže. Při kývavém pohybu nohou či rukou, se uvolňuje svalstvo v páteřní oblasti (neinvazně), ošetřují se a uvolňují zablokovaná místa.

Na rozdíl od dosavadních metod, které byly většinou prováděny trhnutím a mohou způsobit natažení svalu a zablokování energetických drah, je Dornova metoda skutečně šetrná a bezpečná, protože se při ní nemohou trhavým natahováním tkáňových struktur uvolnit krevní sraženiny.

Základním předpokladem je aktivní spolupráce pacienta s terapeutem. Každý si může vzít doslova své zdraví do vlastních rukou, protože součástí terapie jsou speciální cvičení. Nejsou časově ani pohybově náročná, ale umožní přeprogramovat Vaše tělo zpět do správné polohy hlavně při chronických potížích. Ale nejen při nich.

Velmi často je páteř vychýlená vlivem postavení kloubů na nohách. Dornova metoda umožňuje srovnat nestejnou délku nohou - podle statistik nelze srovnat pouze 2% případů.


                         THAJSKÉ OLEJOVÉ MASÁŽE


Jsou specifickou formou thajských masáží. Intenzitu masáže lze korigovat dle potřeb a přání masírovaného od jemného hlazení až po velmi hluboké a razantní tahy. Jsou výbornou prevencí před mnoha nemocemi a cestou k dosažení dobré fyzické kondice, vitality a psychické vyrovnanosti.Účinnost Thajských masáží je odvozena od prostředí, ve kterém vznikaly. Thajsko má ve vývoji masáží tradici dlouhou několik tisíc let a masáže jsou zde  dovedeny do značné dokonalosti  a propracovanosti

Účinky
 • ulevují od bolesti zad
 • léčivě působí při artritidě
 • zmírňují bolesti hlavy a migrény
 • podporují a posilují činnost vnitřních orgánů
 • uvolňují svalové a kloubní bolesti
 • podporují zdravý metabolismus v těle
 • napomáhají celkové očistě těla
 • podporují přirozený oběh krve
 • zvyšují pružnost těla a celkovou vitalitu
 • napomáhají celkové regeneraci a relaxaci


                                             JALOVCOVÁ MASÁŽSpecialita pro období probouzejícího se jara pro revitalizaci organismu po dlouhém zimním období. Mapomáhá zdravému krevnímu oběhu, prokrvuje pokožku, čistí, regeneruje, omlazuje, aktivuje. Také skvělý podpůrný prostředek při léčbě artritidy, na různé únavové syndromy, na 'přechozené'- nedoléčené virozy apod. Provádí se na holé tělo větvemi jalovce a pro mnohé překvapivě - je zcela bezbolestná.
                 MASÁŽ S PRVKY REBALANCINGU

Rebalancing ja maséreká a terapeutická metoda zaměřená na uvolňování tělesných a emočních blokád a na znovunastolení celkové rovnováhy v celém organismu. Tahy jsou zde vedeny procítěně, jsou často velmi pomalé a dlouhé, přiměřeně hluboké, podpořené také uvolněným a hlubokým dechem masírovaného.Masáž je buď zaměřena na určitou část těla anebo na propojení a vyvážení všech částí těla do harmonického celku.
                                       

 
Comments